A témahetet egy kiállítással indítottuk. “Alkoss szemétből!”– ez volt a pályázat címe, melyre 17 tárgyat készítettek az iskola tanulói. Az alkotásokra az első emeleti folyosón szavazni is lehetett. A közönségdíjas Bolvári Patrik (12.B) lett, pályamunkájának jeligéje: Air Force. A zsűri döntése alapján a 2. helyen Pécsi Gyöngyi (12.B) végzett Sündisznaj nevű pályamunkájával. Az első helyezett a Sakktábla lett, melyet Helfrich Ágnes, szintén 12.B osztályos tanuló készített.

Szeleczki Attila kertészmérnök online előadásában a klímaváltozás hatásairól beszélt a diákoknak. Képekkel, gyakorlati példákkal és adatokkal szemléltette a növény-és az állatvilágban végbemenő folyamatokat. Sok-sok érdekességet megtudhattunk arról is, a jövőben milyen megoldások várhatóak az élelmiszer-ellátás biztosításában és a kártevők elleni biológiai védekezésben.