Versenyeredmények 2018-2019. tanév

ÁPRILIS

A Zenés Színpadok Országos Fesztiválján (Scherzo) 3. helyezést ért el a gimnázium színjátszó körének csapata.

Tagjai:Ambrus Attila, Argat Luca, Deák Brigitta, Dobler Lili, Eleki Gréta, Fekete Marcell, Gulyás Veronika, Horváth Bence, Jakab Benjámin Szilveszter, Katona Petra, Matos Lizett, Nagy Kata, Papp Csenge, Póli Matilda, Szentesi Dániel, Szűcs Melani, Tamás Vivien, Vácz Virág.

Rendező:dr. Deákné Tóth Veronika.

 

A Szakács Jenő Megyei Fizikaversenyen

3. helyezett: Szilasi Márton (12.C)

6. helyezett: Molnár József (12.C)

Felkészítő tanáruk: Horváth László

 

A Nemzetközi Kenguru Matematikaversenyen

megyei 7. helyezést ért el: Szilasi Márton (12.C)

megyei 16. helyezést ért el: Molnár József (12.C)

Felkészítő tanáruk: Thuránszky Rudolf

 

A „Mire a falevelek lehullanak” – művelődéstörténeti és helytörténeti csapatversenyen 2. helyezett lett a 9. C osztály „Szilidi haditengerészek” nevű csapata, tagjai:

Tóth Barnabás

Fröhlich Noé Gábor,

Tóth Richárd,

Tímár Géza Balázs

Felkészítő tanáruk: Horváth Csaba

A Bács-Kiskun Megyei Katasztrófavédelmi Ifjúsági Versenyen 2. helyezést ért el az iskola Stúdiós Brigád nevű csapata, tagjai:

Flórián Zsolt (11.C)

Vörös István Andor (11.C)

Benkő Gergely (11.C)

Ruzsinkó Zsolt (12.C)

 

A Sakk Diákolimpia Országos döntőjében „amatőr” kategóriában 11.helyezést ért el

Kenyeres Szilárd (10.B)

 

A Gróf Koháry István Megyei Történelemversenyen 6. helyezést ért el

Molnár Gergő (11.B)

Felkészítő tanára: Horváth Csaba

 

A Járási Katasztrófavédelmi Ifjúsági versenyen 1. helyezést ért el a Stúdiós Brigád nevű csapatunk, tagjai:

Flórián Zsolt (11.C)

Vörös István Andor (11.C)

Benkő Gergely (11.C)

Ruzsinkó Zsolt (12.C)

Vörös Péter (11.A)

 

MÁRCIUS

A Kosáry Domokos Történelemverseny Országos Döntőjében 15. helyezést ért el

Kenyeres Szilárd (10.B)

Felkészítő tanára: Horváth Csaba, Kenyeres Zsolt

 

A Diákolimpia Sakk Csapatverseny Bács-Kiskun megyei döntőjében 3. helyezést ért el a gimnázium csapata, tagjai:

Kenyeres Szilárd (10.B)

Iván Máté (12.A)

Tóth Ernák (11.C)

Kis-Vén László (11.C)

 

A megyei történelemversenyen 1. helyezést ért el

Kenyeres Szilárd (10.B)

Felkészítő tanárai: Kenyeres Zsolt, Horváth Csaba

 

A László Gyula Országos Történelemversenyen 11. helyezést ért el

Molnár Gergő (11.B)

Felkészítő tanára: Horváth Csaba

 

A városi szavalóversenyen 3. helyezést ért el

Haris Zita (9.C)

Felkészítő tanára: Bedő Lénárd

 

 

FEBRUÁR

Az iskolai szavalóverseny eredménye:
1. helyezett: Haris Zita (9.C)
Felkészítő tanára: Bedő Lénárd

2. helyezett: Karaszi Fanni (9.B)
Felkészítő tanára: Bedő Lénárd

3. helyezett: Kántor Jessica (11.B)
Felkészítő tanára: Fekete Szilvia

 

A Savaria Országos Történelem Tantárgyi verseny megyei fordulójában 1. helyezést ért el:

Kenyeres Szilárd (10.B)

Felkészítő tanárai: Horváth Csaba, Kenyeres Zsolt

 

Az Irinyi Országos Középiskolai Kémia Verseny megyei döntőjébe jutott

Bán István Bence (10.B)

Felkészítő tanára: Hajduné Dienes Szilvia

 

A Megyei Történelemverseny döntőjébe jutott:

Kenyeres Szilárd (10.B)

Felkészítő tanárai: Horváth Csaba, Kenyeres Zsolt

 

Az Országos Sakkolimpiai Bajnokság megyei fordulójában 1. helyezést ért el:

Kenyeres Szilárd (10.B)

 

JANUÁR

• Az Informatika OKTV 2. fordulójába jutott:
Horváth Bence (12.C)

Felkészítő tanára: Lepres András

 

A Savaria Országos Történelemverseny 2. fordulójába jutott:

Kenyeres Szilárd (9.B)

Felkészítő tanárai: Kenyeres Zsolt, Horváth Csaba.

 

• A László Gyula Országos Történelemverseny döntőjébe jutott:

Molnár Gergő (11.B)

Felkészítő tanára: Horváth Csaba

 

• A 3.Harry Potter Verseny döntőjébe jutott

csapatversenyben: Voldemort mumuslányai (Borgulya Lotti (9.A), Domján Panka (9.A), Végi Zsófia (9.A)

egyéniben: Grőb Gréta (11.C)

 

Az Implom József Középiskolai helyesírási Verseny megyei fordulójában 10. helyezést ért el:

Bán István Bence (10.B)

Felkészítő tanára: Torgyik Pál Tamás

 

A Szakács Jenő Megyei Fizikaverseny döntőjébe jutottak:

Molnár József (12.C)

Szilasi Márton (12.C)

Felkészítő tanáruk: Horváth László.

 

• A Nemes Tihamér Országos informatikai tanulóverseny 2. fordulójába jutottak:

Fekete Tamás (11.A)

Gulyás László (10.B)

Katona Petra (11.B)

Vörös István Andor (11.C)

Fekete Marcell (11.C)

Benkő Gergely (11.C)

Felkészítő tanárok: Lepres András, Horváthné Kokovai Judit

 

Iskolai sakkverseny

1. Kenyeres Szilárd (10.B)

2. Iván Máté (12.A)

3. Fekete Marcell (11.C)

 

 

DECEMBER

• A Megyei Történelemverseny 2. fordulójába jutott:

Kenyeres Szilárd (10.B)

Felkészítő tanára: Horváth Csaba, Kenyeres Zsolt

 

• A Megyei Matematikaversenyen 4. helyezést ért el

Szilasi Márton (12.C)

Felkészítő tanára: Thuránszky Rudolf.

 

• A Gróf Koháry István Megyei történelemversenyen a 2. fordulóba jutott:

Molnár Gergő (11.B)

Felkészítő tanára: Horváth Csaba.

 

A Kosáry Domokos Történelemversenyen a 2. fordulóba jutottak:

Kapitány Eszter (9.A)

Tőkés Szofi (9.A)

Kenyeres Szilárd (10.B)

Felkészítő tanárok: Horváth Csaba, Kenyeres Zsolt

 

NOVEMBER

• A Fogyatékkal élők nemzetközi napja alkalmából meghirdetett szépirodalmi pályázat különdíjasai:

Markella Míra (9.B)

Tanára: Bedő Lénárd.

Tőkés Szofi (9.A)

Tanára: Bedőné Okner Ildikó

Pirisi Gréta (11.A)

Tanára: Farkasné Bekes Rita.

Matos Sára (11.A)

Tanára. Farkasné Bekes Rita.

A Szép magyar beszéd verseny iskolai fordulójának eredménye:

1. helyezett: Haris Zita (9.C)

Felkészítő tanára: Bedő Lénárd

2. helyezett: Varga Soma (10.B)

Felkészítő tanára: Torgyik Pál Tamás.

3. helyezett: Karaszi Fanni (9.B)

Felkészítő tanára: Bedő Lénárd.

Az Implom József Helyesírási Verseny iskolai fordulójának eredménye:

1. helyezett: Bán István Bence (10.B)

Felkészítő tanára: Torgyik Pál Tamás.

2. helyezett: Péter Mária (12.B)

Felkészítő tanára: Farkasné Bekes Rita.

3. helyezett: Jakab Benjámin Szilveszter (12.C)

Felkészítő tanára: Petróczki Mária.

 

Az Évszázadok öröksége versenyen a regionális fordulóba jutott az iskola csapata, tagjai:

Rusenkó Luca (11.B)

Csókás Eszter (11.B)

Busi Anita (11.B)

Felkészítő tanáruk: Hajdu István.

 

OKTÓBER

A Megyei Matematikaverseny döntőjébe jutott:
Szilasi Márton (12.C)
Felkészítő tanára: Thuránszky Rudolf.